MENU
(+90)5323330579
Pts - Cts: 09:00 - 18:30x

Soru & Cevap

Ürünlerin orijinalliği ve garanti durumu hakkında bilgi alabilir miyim?

www.eczabirlikurunleri.com mağazamızdan satın aldığınız ürünler, Firmamız Eczabirlik  garantisi kapsamında ve sorumluluğundadır.

Sahte ve taklit ürünlerin satışını engellemek için Marka Koruma Merkezi'ni hayata geçiren www.eczabirlikurunleri.com ,  fikri mülkiyet ve telif hakları konusunda markalara %100 destek verir.

 

Mağaza ile nasıl irtibata geçebilirim?

Bir ürünü satın almadan önce aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Sorunuzu mağazaya iletmek için; 

- Ürün sayfasında Canlı Destek butonuna basabilirsiniz. 

 

Ürün yorumu nedir?

Alıcılar, alışverişlerini tamamladıktan sonra ürün ile ilgili görüşlerini yorum yaparak diğer kullanıcılarla paylaşır.

- Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi.

- Mağaza ürün paketine özen göstermişti.

- Mağazanın iletişiminden memnun kaldım.

 

Ayrıca mağazayla ilgili düşüncelerinizi yazıp yoruma ekleyebilirsiniz. Diğer kullanıcılar, mağaza sayfasına geldiklerinde yapılan olumlu ve olumsuz yorumları okuyup alışveriş kararlarını buna göre verir. 

Yorum Yap butonuna basarak ürün yorumu girebilirsiniz. 

 

 Mağazalara neden yorum yapmalıyım?

Alıcılar, alışveriş yapmadan önce ürünle ilgili yapılan yorumları okuyup ona göre karar veriyor. Siz de, alışveriş deneyiminizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Böylece onlara alışverişlerinde yol gösterirsiniz.   

 

Ürün hakkında nasıl detaylı bilgi alabilirim?

Ürün detay sayfasından o ürünle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: Ürün özellikleri, kargo ücretini kimin ödeyeceği, taksit seçenekleri vs. Ürün  yorumları, ürünü satın alan kullanıcılar tarafından yazılır. Alışverişlerinizde, daha önce ürünü satın almış üyelerin yorumlarından faydalanabilirsiniz. Ürünle ilgili sorularınızı, ürün sayfasındaki Canlı Destek butonuna basarak mağazaya iletebilirsiniz. 

 

Ürünü satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

- Ürün detay sayfasını iyi inceleyin. Bu sayfada ürün özelliklerini, kargo ücretini kimin ödeyeceğini, benzer ürünleri, taksit seçeneklerini, alışveriş sonrası bilgilerini (iade, değiştirme şartları vs.) ve ürün yorumlarını görebilirsiniz ve güvenli alışveriş yaparsınız.

- Satın almayı düşündüğünüz ürünün benzerlerinin fiyatları ve özellikleri inceleyin.  

- Eğer ürünle ilgili aklınıza takılan bir şey varsa ürün detay sayfasındaki Canlı Destek butonuna basarak sorunuzu mağazaya iletebilirsiniz. 

 

İkinci el ürün satışı yapılmakta mıdır?

www.eczabirlikurunleri.com’da ikinci el ürün satışı yasaktır, Bu ürünler, ürün detay sayfasında açıkça belirtilmektedir.

 

Ürün ne zaman gönderilir?

Ürün detay sayfasında ve size gönderilen sipariş e-postalarında veya smsl erde mağazamızın  ürünü en geç hangi tarihte kargoya vereceği belirtilir. www.eczabirlikurunleri.com’da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği süre içinde siparişi kargoya verir ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta veya sms siparişde belirtilen cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Kargolarınız iş saatleri içinde gelen siparişlerde aynı gün veya ertesi gün bekletilmeden hazırlanarak kargo süreci başlatılır.

 

Durum tespit tutanağı ne işe yarar?

Durum tespit tutanağı,ürününün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

Durum tespit tutanağı nedir?

Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

 

 

Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş. Ne yapabilirim?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazamıza ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

 

Fatura adresi nedir?

Siparişin faturasına yazılacak adres bilgileridir. 

 

 

Hangi durumlarda hasar tespit tutanağı tutulmalı?

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.

 

 

Hasar tespit tutanağı nedir?

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

 

 

Kargo ne zaman elime ulaşır?

Mağaza, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 2-5  iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

 

 

Kargo takibi yapmak istiyorum fakat "Takip numarası bulunamadı" diyor. Ne yapabilirim?

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden de yardım alabilirsiniz

 

Kargo teslim belgesi nedir?

Kargo teslim edilirken alıcının imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır, maliye onaylı yasal bir belgedir. 

 

Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?

eczabirlikurunleri.com'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazamız  tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle; 

- Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. 

- Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.  

- Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır. 

- Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.  

- Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazaya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.  

- Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

 

Saat kaça kadar verdiğim siparişler aynı gün teslim edilir?

Saat 12.59'a kadar verilen siparişler aynı gün, 13.00'ten sonra verilen siparişler ertesi gün adresinize teslim edilir. Süreçte yoğunluk dırımına göre değişiklik gösterebilir.

 

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Mağazamız siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size gönderilen e-postadan veya sms den Kargo Takip numaranız ile sorgulama yaparak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Mağazamıza Canlı Destek butonu ile ulaşarak mevcut kargonuz hakkında firma uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

 

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo
whatsapp-logo
whatsapp-logo
Whatsapp Destek